Březen 2010

OBRÁZKY DRAKŮ

28. března 2010 v 18:32 | Kajavine |  -OBRÁZKY

Tady je pár obrázků draků... některý jsou fakt boží, nechápu, proč je mají lidi za zrůdy!PŘÍBĚH O DRAKU STENDYM

28. března 2010 v 18:30 | Kajavine |  -PŘÍBĚHY
Jednou v době králů, syn krále Mekrojefta Alonso se šel projet do skal na svém koni Berkuzim.
Alonso jel skalní úžinou a stoupal  nahoru do skal, omylem zahnul špatným směrem a cesta ho zavedla do krápníkové jeskyně.

Alonso nedal svému pokušení, sesedl z Berkuziho  a šel do jeskyně.
Bylo mu divné že v jeskyni je světlo, to asi od vchodu září sluneční paprsky. Alonso šel dál.

A hle! Dorazil do velké jeskynní místnosti, plné překrásných krápníků,osvícené nepatrnými dírami  v jeskyni. Alonso si prohlížel krápníky a tu se podíval na jeden zvláštní.

Bylo mu divné, že je krápník tak krásně oblý. Sáhl na něj a...  hle, to není krápník! Alonso vykulil oči. Uvědomil si že t, co považoval za krápník, je vejce.

Vzal vejce a vyšel z jeskyně, půlmetrové vejce dal do své brašny a připevnil k sedlu. Alonso se rozjel nějakou cestou, po deseti minutách bloudění vyjel konečně z jeskyní.

Alonso věděl kde je a tak se s Berkuzim a vajíčkem rozjel do starých dolů, v nichž se těžilo zlato.
Často tam jezdí a má tam svou skrýš, nikdo do starých dolů už nechodí.

Alonso dojel do dolů a s vajíčkem a Berkuzim zajel do dolů. Alonso dojel až do své místnůstky, kde má stoleček, židli, potraviny, vodu, zbraně a nějaké věci, kdyby bylo nejhůř.

Alonso vzal nanošenou slámu a uspořádal ji v malé díře, přesně pro vajíčko, dal tam ještě krapet listí a vajíčko do ni položil, poplácal ho, nasedl na Berkuziho a odjel.

Když se Alonso do dolů vrátil, viděl jen skořápky a říkal si, kam ten jeho pštros zmizel? Alonso šel hlouběji do dolů a zaslechl jemné pískání. Když si posvítil pochodní, spatřil malé dráče. Teprve teď mu to došlo, to vejce nebylo pštrosí,ale dračí.

Alonso si dráče ochočil a začal mu říkat Stendy. Když drak dospěl a bylo mu kolem dvou roků, živil se každý den rybami a menšími zvířaty.

Po čase, když Stendy měřil 5 metrů, ho zavedl Alonso do dolů svého královského otce a ukázal mu ho. Otec si Stendyho oblíbil.

Stendy hlídá jeho hrad a chrání lid, Alonso si kdykoliv může vylézt na jeho hřbet a jet, kam se mu zachce.

Je to příběh o lidech a jejich lásce k drakům!!!
Drak Stendy kvůli své nesmrtelnosti přežívá všechny generace a hlídá hrad, dokud ho někdo sám nepošle spát na věky věků.

DRUHY DRAKŮ:-D

25. března 2010 v 19:12 | Kajavine |  -JINÍ MEZI NÁMI
Tak tady je pár druhů draků. Napíšu ty nejběžnější.

ZÁPADNÍ DRAK

Původ: Velká Británie

Výskyt: Evropa a Amerika

Popis: V kohoutku měří 3-4 metry. Může mít jakoukoliv barvu, která je na celém těle, směrem k břichu trochu bledne. Oči jsou vždy zlaté. Má jeden pár velkých blanitých křídel, dlouhý krk a ocas a černé drápy a ostny. Je to nejrozšířenější drak na planetě. Většinou není agresivní, ale také nemá lidi moc v lásce. Důvod? Jednoduše proto, že ho loví a nejraději by ho úplně vyhubili. Je to velmi dobrý letec a lyu ovládá poměrně dobře. Právě tento druh je Kajanis.

Legendy: Sv. Jiří a drak, Wantleyský drak, Piasa, Dráče z Pilátovy hory...

ASIJSKÝ DRAK

Původ: Severní Čína

Výskyt: Jihozápad Asie

Popis: Barva je rudá, spodek břicha žlutý. Z temene jim vyrůstá zlatá hříva. Připomínají hada se čtyřma krátkýma nohama a kulatou dračí hlavou. Pod bradou má ukrytou perlu, která je zdrojem jejich kouzelné síly. Lejich let je vlastně levitace, během ní se různě kroutí, svíjí a převalují.
Jsou velmi mocní. K lidem se chovají laskavě, v Číně a Japonsku je dokonce uctívají jako božstva, co nosí lidem štěstí, což je ve starověkých kulturách velmi vzácné.

Legendy: Draci zoufalství, Quetzalcoatl...

WYVERNA

Původ: Skandinávie

Výskyt: Severní Evropa, Grónsko, Rusko a Kanada

Popis: Barva je rudá nebo tmavě fialová, na hlavě mají dva rohy. Mají jen čtyři končetiny- nohy a křídla, podobná netopýřím. Tělo je uzpůsobeno chůzi po dvou, ocas je krátký. Po zemi se pohybují poměrně neobratně, ale ve vzduchu jsou velmi hbití a nepřekonatelní letci. Vyhledávají otevřené pláně, kde mohou plně využít svou rychlost. Loví tak, že se z výšky snesou na kořist a popadnou ji do spárů. Vynesou ji do výšky, kde ji usmrtí a poté s ní odletí k hnízdu. Jsou velmi lovené pro svou tvrdou kůži. Často se k lidem chovají nepřátelsky, až agresivně. Mohou mít najednou až dvacet vajec.

Legendy: Nevěsta krále lindormů, Maud a okřídlený ještěr, Fafnir...
DRACI A LYA :-D

25. března 2010 v 18:04 | Kajavine |  -NAŠE KECY
Jak jistě víš, že draci nejsou stejní. Existuje spousta druhů, ale ty všechny uvést nemůžeme, neboť by si vyžádali tolik místa, co by jim mohlo poskytnout asi tak 1 000 000 blogů:-D.Jen pro zajímavost, drak je samec, dračice samice a dráče mládě.

Existuje zpousta způsobů rozdělení- řády, třídy, kmeny... A je ještě spousta dalších. Toto se však používá je zřídka. Obecně se všichni nazývají jen draci.

Také všichni chrlí oheň (to není kouzlo, ale schopnost, je to stejně přirozené jako dýchání)a každý druh se dožívá jiného věku. Dokáží používat kouzelnou energii, manu, magii- říkej tomu, jak chceš, ale jmenuje se Lya.

Lya je energie, která se nachází ve všem živém, ať už je to drak, člověk, zvíře nebo rostlina. Každý tvor ji má, ale rostliny, zvířata ani lidé ji nemohou ovládat, i když bez ní žít nemohou, ale draci, vlkodlaci a upíři ji ovládat mohou. Jejich stav se zhoršuje, čím míň lyi mají (jsou unavení, ztrácí vědomí...), rostliny vadnou a usychají. V nejhorším případě zemřou.

Každému se jeho lya obnovuje. Jelikož z jídla získáváme energii a ve spánku odpočíváme, nejrychleji se nám lya obnovuje právě při tom. Pokud tělo vydrží šok a zeslábnutí z náhlé ztráty lyi, už mu nic nehrozí a postupně se obnoví. Když se zraníme, naše srdce posílá lyu k tomu, aby nás zachránilo, čímž ji samozřejmě spotřebovává.

Ale draci, vlkodlaci a upíři ji mohou vědomě ovládat i vysávat a "vkládat" do jiných živých organizmů. V kamenech apod. se lya nenachází! Tito tvorové ji mohou používat k čemukoliv, ale kouzla jsou tím těžší, čím jsou vyvolavatelé dál od místa provedení, čím větší to je a vůbec na spoustě dalších věcí. Pomocí lyi mohou také ovládnout jiné tvory, ale to je velmi, velmi težké.

Doufáme, že sis všechno hezky utřídila a pamatuj si to:-D

LAIVINE

23. března 2010 v 18:43 | Kajavine |  -KRESBY
Tady je obrázek Laivine v podobě vlkodlaka.


Laivine při uplňku na lovu lídí

DALŠÍ VTIPY :-D

20. března 2010 v 21:35 | Kajavine |  -NAŠE KECY
Tak tady je další nálož vtipů. Dnes se zaměříme na blondýnky. Přejeme příjemné počteníčko, hodně smíchu a těšíme se na komentáře.


Víte, proč si dávají blondýnky na televizi feferonku? Aby měly ostrý obraz!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přijde blondýnka k doktorovi a říká: "Pane doktore, mrznou mi uši!" "Tak noste kulich." "Ale já ho nosím!" "To není možné... a jak ho nosíte?" "Normálně, v ruce!" :-D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přijde blondýnka k ovčákovi a chce si koupit ovci. Ovčák tedy řekne, ať si jednu vybere. Blondýnka si vybere a chystá se odejít, ale ovčák za ní křikne: "Vrátíte mi mého ovčáckého psa?"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blondýnka chce pravé krokodýlí boty, ale jsou moc drahé. Tak si jde krokodýla ulovit sama. O chvíli později ji vidí náhodný kolemjdoucí, jak vytahuje na břeh krokodýla k sedmi dalším a naštvaně křičí: "Sakra, ani tenhle nemá na nohou boty!"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dvě blondýnky dělají řidičské zkoušky. První vyhodí, tak čeká na druhou. Když přijde, ptá se jí: "Tak co, jak jsi dopadla?"

"Vyhodili mě. Na kruháku byla značka 30, tak jsem ho třicetkrát objela", říká druhá smutně.

A první se diví: "A nepřepočítala ses?":-)))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blondýnka sedí v pizzerii. Obsluha se ptá, jestli chce pizzu rozkrájet na 6 nebo na 12 kousků. A blondýnka odpoví: "Na šest prosím, dvanáct bych nesnědla."

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proč blondýnka sedí před počítačem a křičí? Protože sáhla na myš. :-D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ČLOVĚK A VLKODLAK

20. března 2010 v 17:20 | Kajavine |  -PŘÍBĚHY
Tak tady je další jednorázová povídka. Jedná se o pověst o vlkodlačím klukovi, který žil mezi lidmi ve Větrném údolí tak dlouho, že se zamiloval do dcery místního kováře. Jak by ale mohl žít s ní, když jsou tak odlišní? Když se lidé a vlkodlaci vraždí na potkání?

Stál na větvi vysokého stromu, na který předtím vylezl a hleděl dolů.

Sedmnáctiletý vlkodlak Lukas žil mezi lidmi. Kdysi ho našli lidé z vesnice, bylo mu pět let. Stál nad svými mrtvými rodiči. Mohly za to medvědi.

Lidé si ho vzali. Starala se o něj místní švadlena. Byla to vdova a on se jí stal jedinou radostí v životě.

Nikdo o něm nevěděl, že je to vlkodlak. On sám to zjistil až ve třinácti, kdy se poprvé proměnil. Už předtím si všímal, že je rychlejší, silnější a hbitější, že má jemnější smysly, že ho poslouchají psi i že ho nikdy nenapadnou vlci, ale teprve v tento okamžik mu to došlo.

Bylo to hrůzné zjištění. Nikomu o tom neřekl. Cítil se sám, i když měl spoustu kamarádů. A vše se ještě zhoršilo, když se zamiloval do Loevy, o rok mladší dcery kováře.

A teď tu stála pod ním, hluboko v lese, sama. Trhala květiny a zpívala si. Její hlas byl tak líbezný! Lukas tolik toužil po tom ji oslovit, že málem seskočil dolů a opravdu to udělal. Nakonec ale mlčel a dál ji sledoval.

Zničeho nic se z lesa vyřítil medvěd a s rykem se vrhl na Loevu. Lukasovi se téměř zastavilo srdce. Před očima opět viděl, jak zemřeli jeho rodiče.

Jediným skokem se dostal k Loevě a proměnil se. Loeva se vyděšeně dívala, jak se medvěd a obrovský vlk, který se před ní najednou objevil, pustili do boje.

Lukas kousal a sekal kolem sebe drápy jako pomatený. Sice sám schytal několik ran, ale jako by je ani necítil. Medvěd se bránil, ale nakonec ho zuřivý příval ran donutil ustoupit.

Lukas zůstal stát. Aniž by to zamýšlel, proměnil se zpět. Přímo před Loevou!

"Lukasi?", šeptla nevěřícně. V očích se jí nezračil žádný strach.

"Jsem to já, Loevo. Jsem vlkodlak. Zjistil jsem to ve třinácti, kdy jsem se proměnil. Mrzí mě, že jsem ti to nikdy neřekl. Miluju tě, ale copak spolu můžeme být? Každý jsme jiný", řekl Lukas a svěsil hlavu.

"Ale na tom nezáleží! I já tě miluju a chci s tebou žít!", vyhrkla Loeva.

Vrátili se do vesnice a všichni se dozvěděli, co je Lukas zač. Ale nikdo se nehněval.

Kovář byl Lukasovi vděčný, že zachránil jeho dceru. Lukas a Loeva se vzali a převzali řemeslo jejího otce.

Měli spolu tři děti. Z toho dvě odešli do sousedních vesnicí a jedno zůstalo. Žádný z jejich potomků vlkodlactví nezdědil, ale mají v sobě jejich krev. Jejich prapotomci žijí ve Větrném údolí dodnes.

TARANTULE A PALAČINKY:D

20. března 2010 v 0:24 | Kajavine |  -NAŠE KECY
Tohle se nám stalo včera. Brzy pochopíte, proč ten název. Máte rády pavouky? My teda ne:D Naopak, máme obě arachnofobii.

Laivine šla na záchod. Najednou se ozval jekot. Kajanis tam rychle běžela. Uviděla Laivine, jak stojí ve dveřích od záchodu.

Kajanis tam nakoukla- a málem dostala infarkt! V záchodě byl obrovský, chlupatý pavouk!!! Ale...

Obě jsme vybuchly smíchy. Byl to jen chuchvalec vlasů. Na první pohled to vypadalo jako pavouk, velikosti přinejmenším tarantule.

Bylo zvláštní, že Laivine se už na záchod nechtělo... :DDD

Tím ale legrace neskončila. Šly jsme večeřet. Měly jsme palačinky.

Laivine už dojedla, Kajanis měla na talíři ještě jednu. Babička se jí na něco zeptala. Otočila se, aby jí odpověděla. Laiv se zvedla a šla si umýt ruce.

Ale když chtěla Kajanis pokračovat v jídle, talíř byl prázdný. Laiv jí schovala její talíř a dala jí svůj prázdný.

A tak Kajanis už podruhé toho dne vybuchla smíchy.

Takhle dobře jsme se už hodně dlouho nebavily. Stalo se toho ten den mnohem víc, ale o tom se rozepíšeme jindy:-D

CHUCK NORRIS

19. března 2010 v 22:17 | Kajavine |  -NAŠE KECY
Rozhodly jsme se, že tu budeme pravidelně uveřejňovat nejrůznější vtipy a srandičky. Kromě klasických o blondýnkách se zaměříme i na jiné. Znáš Chucka Norrise? Tohle je článek plný vtipů o něm:-D

Chuck Norris umí chodit po stropě- venku!:)))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chuck Norris vymyslel všechny barvy světa. Až na růžovou. Tu vymyslel Tom Cruise:-DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chuck Norris umí zamknout šuplík tak rychle, že v něm ještě nechá klíč:D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matka Chucka Norrise mu jednou řekla Charlie. JENOM JEDNOU!!!:-)))))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Když jde bubák spát, vždycky se koukne pod postel, jestli tam náhodou není Chuck Norris:D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chuck Norris chodí pro pivo tak rychle, že se cestou potkává:-))))))))))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ZROZENÍ ANDWARDA

19. března 2010 v 12:21 | Kajavine |  -PŘÍBĚHY
Jednou Bůh zla Warden stvořil desetimetrového draka Andwarda. Warden slíbil drakovi půlku své moci, když drak zabije celé království krále Otmeberda.

Přinese mu jeho ukousnutou hlavu a tu si Bůh Warden vystaví k trofejím velké sbírky mocných panovníků na Zemi.

Drak Andward jeho žádost přijal, sletěl z planety Warengos na Zemi.

Andward dobyl celé království a jako třešničku na dortu si vychutnal krále Otmeberda.

Drak se na krále křivě podíval a hbitě mu ukousl hlavu.

Drak doletěl zpět na planetu Warengos, Bůh Warden dal drakovi půl své planety a půl své velké moci. Drak využil svou moc, vrátil se na Zem a usídlil se na zámku, který dobyl.

Každý den mu rytíři přinášeli pět žen, pět mužu a pět volů na ukojení jeho hladu.

Odvážní rytíři se mnohokrát pokoušeli draka zabít, ale žádnému se to nepovedlo.

Až do té doby, když drak dostal chuť na urozenější maso a rytíři mu museli donést princeznu z rodu Alvinovců.

Dozvěděl se to kuchař na zámku, který se už dávno do princezny Alvine zamiloval.

Pro její záchranu si vzal ostrý meč a štít po svém otci-rytíři a vydal se sám do utočiště draka zabijáka.

Schoval se mezi kameny a čekal až přijede kočár s princeznou Alvine.

Kočár dorazil před západem slunce, vystoupila z něj krásná Alvine.

Kočár odjel a Zem se najednou začala třást.

A tu se pod hradbami objevil mohutný, obrovský drak Andward.

Alvine se zhroutila na zem a začala prosit bohy o pomoc.

V tu se vyřítil zpoza kamenů udatný kuchař Dasmon a začal s drakem bojovat, Alvine se z hrůzou dívala na ten nevyrovnaný souboj, drak vychrlil z hrdla velkou smršť plamenů.

Dasmon je vykryl svým štítem.

Odvážný mladík jen rychle podklouzl drakovi pod nohama a silou ho bodl do břicha, Andward hluboce zařval, Dasmon ho sekal a vtom se drak svalil na břicho.

Dasmon přistoupil drakovi k hlavě a řekl: ,,Dus ej Mon derenton!"- ,,Ať tě bohové potrestají" a zabodl mu svůj meč do jeho hlavy.

Alvine se zvedla a začala objímat Dasmona, spolu se vrátili na zámek a král svolil jejich sňatek.
Bohové potrestali boha zla a jeho poskoka, draka Andwarda.


KAJANIS

18. března 2010 v 22:21 | Kajavine |  -KRESBY

Tady je pár obrázků Kajanis... ten první kreslila ona, druhý dva Laivine:-D
ZROZENÍ KAJAVINE

18. března 2010 v 21:57 | Kajavine |  -NAŠE KECY
Vlkodračice jsme nebyly od narození. Do tohoto světa jsme vstoupily jako obyčejné lidské dívky. Ale v den našich třináctých narozenin se naše životy změnily do základů.

Byl úplněk. Měsíc zářil jasně a zaléval krajinu stříbřitým světlem. Šly jsme se projít do lesa, na naše oblíbené místo jsme dorazily během okamžiku. Byla to mýtina s mohutným starým dubem uprostřed. Zamířily jsme k němu a opřely se o jeho chladný, drsný kmen.

A v tu chvíli se kolem nás rozlilo prudké bílé světlo, které nás na chvíli úplně oslepilo. Když jsme oči zase otevřely, už jsme nebyly dvě lidské holky. Na mýtině ležela místo té staré Kajanis obrovská modrá dračice- a vedle ní vlkodlačice.

Laivine otevřela tlamu plnou hrozivých tesáků a zavrčela. Až po chvíli Kajanis došlo, že to byla otázka: "Co se to stalo?" Kajanis pokrčila rameny, že neví.

Soustředila se, aby si utřídila myšlenky- a vtom se celé její tělo zlatě rozzářilo. Když záře zhasla, byla tu zase ta stará Kajanis. Mohla se libovolně proměňovat na draka a zpět na člověka.

Rychle Laivine vysvětlila, jak se má zěnit zpět. Když to udělala, ještě dlouho jsme tu seděly. A pak jsme se zvedly a vydaly se domů. Ani jsme nemusely mluvit. Bylo nám jasné, že o tomhle nikdy nikomu neřekneme.

Časem jsme se naučily mistrně ovládat naše schopnosti. A vy jste jediní, kdo o tom ví!:)))

NĚCO O NÁS:D

18. března 2010 v 17:40 | Kajavine |  -NAŠE KECY
Dnes vám povíme něco o sobě. Máme několik podob. Naše lidské jsou se zajímají o fantasy, především o draky, vlkodlaky a upíry. Obě milují koně.

Ale každá má i jinou podobu:

Jedna má podobu modrobílé dračice Kajanis. V kohoutku měří tři metry, tělo i s hlavou a krkem měří šest metrů, dalších šest metrů měří ocas. Rozpětí křídel je patnáct metrů.

Celé její tělo pokrývají hladké, tmavě modré šupiny. Od místa mezi ušima až po špičku ocasu vyrůstají v rovném pruhu malé, postupně se zmenšující ostny, které jsou černé, stejně jako zahnuté drápy na nohou. Na každé noze je pět prstů rozmístěných jako u lidských. Křídla připomínají netopýří. Mají stejnou barvu jako zbytek těla, ale blány mezi nimi jsou perleťově bílé. Oči připomínají oči kočky. Duhovky mají jiskřivě zlatou barvu, panenky jsou ve dne jako uzké svislé štěrbinky, v noci jsou kulaté.

Vidí i v naprosté tmě. Všechny smysly má velmi dobré. Tělo celkově je štíhlé a ladné.

Druhá má podobu tmavě šedé vlkodlačice Laivine. Chlupy na horní části těla jsou delší a skoro černé, na spodku těla jsou kratší a jemnější, mají šedobílou barvu. Na tlapách má ostré černé drápy. Celkově vypadá jako zvětšený vlk. Oči vypadají jako žhnoucí jantar. Má velmi dobrý čich a sluch.

Když jsou spolu, jako by splývaly vjedno. Vystupují jako vlkodračice Kajavine, podle jejich zvířecích jmen. A to jsme MY!